Tarczyca bajkalska właściwości

tarczyca bjaklaska

Tarczyca bajkalska – czym jest?

Ostatnio bardzo szybko rośnie popularność stosowania medycyny naturalnej. Ludzie często próbują leczyć swoje dolegliwości chorobowe naturalnymi sposobami, bez zażywania leków. Także dzięki temu co raz więcej można usłyszeć o wielu znanych naturalnych roślinach, na przykład takich jak tarczyca bajkalska, która posiada wiele pozytywnych właściwości. Przede wszystkim jest to zastosowanie antybakteryjne, przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze oraz przeciwwirusowe.


Tarczyca bajkalska – roślina o wielu właściwościach

medycyna naturalna

Scutellaria baicalensis, czyli inaczej tarczyca bajkalska to roślina z rodzaju wargowych Labiatae. Roślina ta osiąga wysokość około 40 cm, posiada lancetowate listki oraz niebiesko-fioletowe kwiaty. Tarczycę bajkalską najczęściej można spotkać na terenach Rosji, Chin i Mongolii. Jednak w lecznictwie wykorzystuje się tylko jedną część tej rośliny, a jest nią korzeń. Posiada on mnóstwo aktywnie czynnych związków. Większość z nich to flawonoidy, które zatrzymują rozwój nowotworów oraz nowych sieci naczyń krwionośnych wokół guza.

Flawonoidy zawarte w tarczycy bajkalskiej blokują procesy powstawania nowotworów już na poziomie genetycznym. Tym samym doprowadzają do samoistnej śmierci komórek nowotworowych oraz hamują ich rozwój. Ich ważna właściwością jest także to, że nie niszczą zdrowych komórek. Przeprowadzone badania pod względem skuteczności tarczycy bajkalskiej w walce z nowotworami potwierdziły jej pozytywne działanie tylko w przypadkach białaczki limfatycznej, chłoniaka oraz szpiczaka. Jednakże w tradycyjnej medycynie chińskiej można zauważyć jej zastosowanie w leczeniu prostaty, a także raka płuc. Korzeń tej rośliny ma także właściwości, które zatrzymują powstawanie zmian miażdżycowych, zastojów oraz zakrzepów w naczyniach krwionośnych.

Tarczyca bajkalska – inne zastosowania

wizyta lekarska

Roślina zwana także bajkaliną, posiada także właściwości przeciwzapalnie oraz przeciwbólowe, zmniejsza obrzęki oraz gorączkę. Może pomóc także w leczeniu stanów zapalnych związanych z artretyzmem, reumatoidalnym zapaleniu stawów, stanach zapalnych jamy ustnej oraz w walce z przewlekłym trądzikiem. Badania wykazują, że tarczyca bajkalska działa także przeciwbakteryjnie. Potrafi przeciwdziałać wielu bakteriom różnych chorób, nawet takich jak tyfus, czy paciorkowiec.Tarczyca bajkalska może być stosowana jako kuracja wspomagająca w leczeniu wielu różnych chorób. Takimi chorobami są na przykład nerwica, epilepsja, rożnego rodzaju owrzodzenia, astma.

Tarczyca bajkalska – jak stosować?

Każdy kto chciałby spróbować cennego działania bajkaliny, ma dwa sposoby spożywania tej rośliny do wyboru. Są to kapsułki, bądź zmielony korzeń tarczycy bajkalskiej. Z dostępnością kapsułek, jak i całego korzenia nie ma większego problemu. W internecie można znaleźć mnóstwo sklepów oferujących sprzedaż korzenia tarczycy bajkalskiej. Oczywiście można też dostać go w gospodarstwach ogrodniczych. Zaś kapsułki z wyciągiem z korzenia tej rośliny można dostać w aptece.Większość osób przy zażywaniu tarczycy bajkalskiej wybiera kapsułki, gdyż są wygodniejsze w użyciu. Przy zakupie takich kapsułek, warto zwrócić uwagę na to czy w składzie nie ma żadnych szkodliwych składników, a przykład takich jak dwutlenek tytanu. Są to po prostu sztuczne wypełniacze, które nie maja nic wspólnego z działaniem tarczycy bajkalskiej.

Tarczyca bajkaska w kapsułkach czy w korzeniu

tarczyca bajkalska

Co do stosowania kapsułek z tarczycą bajkalską, trzeba zastosować się do zaleceń w ulotce. Jednak zawsze warto też taką dodatkową kurację przedyskutować ze swoim lekarzem, który stwierdzi czy nic na pewno nie zaszkodzi organizmowi, bądź nie pogorszy stanu zdrowia pacjenta.

Innym sposobem na zażywanie tarczycy bajkalskiej jest zakup całego korzenia, który należy dokładnie zmielić. Dokładne zmielenie jest bardzo ważne. Jeśli się tego nie uczyni, będzie długo gotować korzeń, aby wszystkie składniki przedostały się do naparu. Jednak kiedy korzeń jest dokładnie zmielony, wystarczy 1 łyżeczkę takiego proszku zaparzyć w szklance wody. Warto także pamiętać, że dzienne spożycie zmielonego proszku z korzenia tarczycy bajkalskiej to od 3 do 6 gramów.

Tarczyca bajkalska – preparaty

Preparatów z tarczyca bajkalską jest mnóstwo. Zależy to od tego na jaką konkretnie dolegliwość jest potrzebny preparat. Do wyboru są przede wszystkim różnego rodzaju kremy, żele, kapsułki, płyny, a nawet nalewki z zawartością tarczycy bajkalskiej. Każdy z tych preparatów można dostosować do swojej dolegliwości. Jeśli ktoś ma problem z zapalenie jamy ustnej, najlepszy będzie dla takiej osoby płyn do płukania jamy ustnej z zawartością tarczycy bajkalskiej, która może załagodzić takie bolesne zapalenie. Kapsułki z tarczycą bajkalską, które można znaleźć niemal w każdej aptece, zalecane są dla każdego. Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, tarczyca bajkalska może nawet uchronić przed rakiem. Takie kapsułki warto dodać do swojej codziennej diety jak suplement.

Inne preparaty z zawartością tarczycy bajkalskiej to przede wszystkim kremy, które dzięki temu składnikowi posiadają właściwości, które spowalniają starzenie się skóry. Bajkalina w kremach ma także właściwości rozjaśniające skórę. Przy jej dużym stężeniu, właściwości tarczycy bajkalskiej porównywalne są do właściwości, które posiada witamina C.

Tarczyca bajkalska – Vivese Senso Duo

piekne wlosy

 W drogeriach oraz aptekach można znaleźć także wiele innych produktów z zawartością tarczycy bajkalskiej. Jednym z nich jest na przykład olejek do włosów – Vivese Senso Duo. Jest to olejek, który ma zaprzestać wypadaniu włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Produkt ten składa się z kilkudziesięciu olejków roślinnych, między innymi także z tarczycy bajkalskiej, która ma pomóc w różnych rodzajach łysienia. Tarczyca bajkalska w tym preparacie ma poprawić mikrokrążenie skóry głowy, pobudzić korzenie włosów do produkcji budulca włosa, zwiększyć energię komórek macierzystych i przywrócić naturalną równowagę skórze głowy, pozwalając na jej regenerację po utracie włosów.

Preparat Vivese Senso Duo który kiedyś przetsowaliśmy zawiera w sobie tylko naturalne składniki, dzięki czemu nie uczula, nie podrażnia oraz jest bezpieczny dla każdego. Regularne stosowanie może zapewnić ograniczenie wypadania włosów, wzmocnienie ich, a także uczynić piękniejszymi.

Tarczyca bajkalska cena

Preparaty z tarczycą bajkalską w składzie są dostępne dla każdego. Cena takich preparatów waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Jest to uwarunkowane przede wszystkim tym, że cena preparatów z tarczyca bajkalską wzrasta wraz rodzajem preparatu. Oczywiście najtańszy jest zmielony korzeń tarczycy bajkalskiej w postaci proszku, który rozpuszcza się w gorącej wodzie. Za to najdroższe są kremy, które mają całkowicie naturalny skład. Oprócz tarczycy bajkalskiej zawierają inne drogocenne rośliny, które pomagają przeciwdziałać starzeniu się skóry.  Z tych wszystkich preparatów, każdy może wybrać coś dla siebie. Dostosować preparat do konkretnej dolegliwości. Warto także pamiętać, aby zwracać uwagę na to czy preparaty z tarczycą bajkalską posiadają oprócz niej też inne naturalne składniki, a nie sztuczne uzupełniacze. Połączenie sztucznych składników z tarczyca bajkalską, może nie dać pozytywnego skutku.

Tarczyca bajkalska – zdrowie w korzeniu

Tarczyca bajkalska ma wiele pozytywnych właściwości. Może uchronić przed wieloma chorobami, a także je leczyć. Może także dbać o wygląd skóry czy włosów. Tak szerokie zastosowanie jest uzależnione od tego, że wyciąg z korzenia tarczycy bajkalskiej jest w stu procentach naturalny i bezpieczny dla każdego.

O Marta Pabjas 46 artykułów
Odkąd pamięta interesuje się człowiekiem i wszystkim co z nim związane. Specjalistka od zdrowego trybu życia i jak sama twierdzi, osobista trenerka personalna. Kocha ludzi i zwierzęta. Bez przerwy szuka czegoś nowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*