Problem z potencją w młodym wieku – Co to oznacza i skąd się bierze?

Problemy z erekcją czy z jej utrzymaniem to kwestia, którą najczęściej dotyczy osoby starsze. Bardzo często wiąże się to z obniżonym poziomem hormonów, zwężonymi naczyniami krwionośnymi, czy innymi dolegliwościami, jak na przykład problemy z prostatą. Innymi chorobami, które mogą wpłynąć na potencję są, między innymi, cukrzyca, nadwaga, nadciśnienie. Jednakże, coraz częściej mamy do czynienia z problemem z potencją w młodym wieku, która nierzadko spowodowana jest nie przez fizyczne niedyspozycje, lecz przez aspekty uwarunkowane czynnikami psychicznymi. Warto jednak wiedzieć, że problemy z utrzymaniem erekcji w młodym wieku to nie tylko problem pojawiający się w świadomości człowieka. Aby dowiedzieć się więcej o charakterystyce tej dolegliwości oraz możliwych rozwiązaniach, zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem!

potencja a wiek

Skąd pojawiają się problemy z utrzymaniem erekcji w młodym wieku?

Głównym powodem przez który pojawiają się problemy z potencja w wieku 30 lat to nieprawidłowy styl życia. Mowa tutaj o nadużywaniu alkoholu, paleniu tytoniu, czy spożywaniu niezdrowego jedzenia. Nieodpowiednia dieta może znacząco wpłynąć na nasze zdrowie, a co za tym idzie również na potencję młodego człowieka. Innymi czynnikami, które mają wpływ na to, że pojawiają się problemy z potencja w wieku 30 lat, to również zmęczenie (mowa tutaj o niewystarczającej ilości snu) oraz za duża intensywność – czy to w pracy czy w życiu osobistym, gdy stawiamy sobie cele, których nie możemy spełnić. Takie przemęczenie oraz ciągle obecny stres może doprowadzić do zaburzeń, które mogą charakteryzować się jako problem z erekcją po 20.

Niezdrowy tryb życia nie jest jedynym czynnikiem, który wpłynąć może na problem z erekcja w wieku 25 lat. Zupełnie inną kwestią, lecz jakże związaną z impotencją w młodym wieku, jest psychika młodego człowieka. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak duży wpływ na „sprawność łóżkową” ma nasz stan psychiczny. Przeszłość oraz traumatyczne przeżycia, jak na przykład znęcanie się fizyczne, molestowanie, gwałt, czy wcześniejsze niepowodzenia seksualne mogą mieć bardzo duży wpływ na to jak postrzegamy współżycie. Co więcej, sama obawa przed stosunkiem, a raczej przed nieudanym stosunkiem, może doprowadzić młodą osobę do problemu z erekcją. Innym powodem, dla którego nie czujemy pociągu do płci przeciwnej jest fakt, że jesteśmy bardziej zainteresowani tą samą płcią. Nieświadome tendencje homoseksualne to kolejny powód, przez który możemy mieć problem z erekcją.

Oprócz wyżej wymienionych czynników o podłożu psychicznym, należy również pamiętać o tym, że bardzo często nieświadomie boimy się współżycia z innych powodów. Mowa tutaj o obawie zarażeniem się chorobą weneryczną czy lękiem przed niechcianą ciążą. Bardzo często sposób, w jaki nasi rodzice nas wychowali, może wpływać na zaburzenie erekcji. Mowa tutaj o regułach religijnych czy naszych własnych postanowieniach lub po prostu ogólną wstrzemięźliwością. Jeżeli kwestia ta nie pojawiała się wcześniej, to możliwym powodem mogą być problemy w związku. Częste kłótnie oraz ochłodzenie relacji może doprowadzić do tego ambarasu.

problem z potencją w młodym wieku

Impotencja w młodym wieku leczenie

W jaki sposób poradzić sobie z tym problemem? Istnieje szereg różnych rozwiązań, które okazać się mogą pomocne. Należy przede wszystkim jednak udać się do lekarza specjalisty – seksuologa, lub do seksuologa psychiatry w celu rozwiązania problemu z erekcją u młodego mężczyzny. Oczywiście możemy starać się samemu rozwiązać ten problem, lecz kontakt z osobą wyspecjalizowaną w tej dziedzinie będzie najefektywniejszym sposobem. Leczenie impotencji w młodym wieku może przyjąć następujące formy:

Tabletki na potencje dla młodych

Dla wielu oczywistym rozwiązaniem będzie skorzystanie z medykamentów. Można zatem zerknąć na tabletki na potencję dla młodych, które w szybki i bezproblemowy sposób pozbędą się za nas tego wstydliwego problemu. W tabletkach na poprawienie potencji należy szukać substancji aktywnych, które będą wspierać sam mechanizm erekcji. Oznacza to, że nie mają żadnego wpływu na bodziec, który odpowiedzialny jest za pobudzenie nas do „działania”. Nie możemy jednak zapominać o tym, że w przypadku młodych mężczyzn, problemy z erekcją bardzo często mają podłoże psychologiczne. Dlatego należy najpierw skontaktować się z lekarzem zanim zaczniemy zażywać tabletki lub przyjmować inne preparaty, które mają na celu poprawić naszą erekcję.

Czynniki środowiskowe

Problem z erekcja w wieku 25 lat może zniknąć kiedy zajmiemy się czynnikami środowiskowymi, które mogą wpływać na naszą aktywność seksualną. Mowa tutaj nie tylko o uprawianiu aktywnego trybu życia (przynajmniej 30 minut ruchu w ciągu dnia), ale również o zadbaniu o naszą higienę osobistą. Warto zastanowić się nad zmianą długich kąpieli w gorącej wodzie na chłodne prysznice. Innym rozwiązaniem, który natychmiastowo powinniśmy wprowadzić do naszego życia jest zaprzestanie palenia papierosów. Ilość alkoholu spożywanego przez nas należy również ograniczyć. Nie zapominajmy też o odpowiedniej diecie, której poświęciliśmy oddzielny punkt.

Dieta

Bardzo ważna jest odpowiednia dieta, w której będziemy omijać tak zwanego śmieciowego jedzenia i skupimy się na spożywaniu warzyw, owoców, ryb oraz produktów zbożowych. Posiłki powinny mieć zbalansowaną ilość makroskładników. Odpowiednia ilość białka, węglowodanów oraz tłuszczy będzie miała bardzo duży, pozytywny wpływ na nasz organizm. Nie zapominajmy również o minerałach i składnikach odżywczych czy witaminach – zadbajmy o to, żeby zawsze dostarczyć naszemu organizmowi wystarczająco magnezu, selenu, cynku oraz argininy.

Naturalnymi afrodyzjakami, które przy okazji dobrze urozmaicą naszą codzienną dietę to truskawki, awokado, czekolada, owoce morza (w tym ostrygi) oraz niektóre z przypraw.

Psychiatra – seksuolog

Rozmowa z psychologiem to najczęściej najlepsze rozwiązanie, aby pozbyć się problemu z erekcją po 20. Jak już wspomnieliśmy o tym na początku, problemy o podłożu psychicznym są najczęstszym powodem, przez który człowiek w młodym wieku ma obniżoną sprawność seksualną i pogorszone libido. Nasze przeżycia oraz problemy dzisiejsze, wliczając w to stres związany z pracą czy oczekiwania rodziców lub społeczeństwa bardzo często towarzyszą nam przez całe życie. Niektóre osoby radzą sobie z nimi lepiej niż inne. Niestety, nie każdy jest w stanie samemu poradzić sobie z problemami. Z tego właśnie względu należy znaleźć główny powód, przez który możemy mieć problem z potencją w młodym wieku, a następnie go rozwiązać.

potencja w młodym wieku

Podsumowanie – czy problem z potencją w młodym wieku można szybko rozwiązać?

Młodzi niekiedy zbyt szybko dochodzą do pewnych wniosków i bardzo często obawiają się poważnych problemów związanych z impotencją w młodym wieku. Jeśli jednak udamy się do seksuologa, wtedy będziemy mogli zdiagnozować źródło problemu i czym prędzej zajmiemy się jego rozwiązaniem. Rozmowa z psychiatrą to bardzo często odpowiedź na wszelkie problemy młodego człowieka związane z pociągiem seksualnym.  

O Patryk Obadowski 44 artykuły
Facet pełną gębą. Wie o wszystkim tym, co dotyczy prawdziwych mężczyzn. Niebywała skarbnica wiedzy na temat różnego rodzajów suplementów. Od tych odchudzających, poprzez te na porost włosów, jak i kończąc na suplementach na potencję.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*