Knee Active Plus na ból stawów

knee active plus

Bóle stawów – co oznaczają? Jak sobie z nimi poradzić?

Na sam początek, warto poruszyć kwestie związaną z tym, czym w ogóle są stawy w ciele człowieka, jaką pełnią rolę i skąd może pochodzić źródło ich bólu. Staw jest miejscem, w którym łączą się kości, czyli pewnego rodzaju połączeniem, dzięki któremu ruch między nimi jest w ogóle możliwy. To właśnie w stawach następuje tarcie pomiędzy kośćmi, a od ich kondycji, zależeć będą możliwości ruchowe naszego ciała i ich jakość, czyli sposób poruszania kończynami, w miejscach, gdzie te stawy występują. Stawy dzielą się na różne rodzaje: kuliste, eliptyczne, siodełkowate, zawiasowe i obrotowe. Bardzo ważne jest to, aby dbać o stawy, zanim powstanie jakikolwiek związany z nimi problem. Można to robić na kilka sposobów, między innymi wykonując różnego typu ćwiczenia, czy stosując odpowiednią dietę.

sprawdz szczegoly

ból łokcia

Odpowiednia dieta w tym wypadku, jest związana z utrzymywaniem właściwego BMI (stosunku masy ciała do wzrostu). Otyłość, a co się z tym wiążę, nadmierna waga jest jedną z najczęstszych przyczyn, doprowadzających do uszkadzania stawów. Elementem spójnym z utrzymaniem odpowiedniej wagi jest aktywność fizyczna. Uprawiana około pięciu razy w tygodniu przez okres 30 minut może się znacznie przyczynić do poprawy sytuacji oraz prewencyjnej ochrony. Poruszając kwestię związaną ze sportem, należy także podkreślić bardzo ważne zagadnienia, jakimi są: dobór odpowiedniego obuwia, wykonywanie właściwej rozgrzewki przed ćwiczeniami, czy dopilnowanie utrzymania poprawnej techniki podczas np. zjeżdżania na nartach, czy innych sportach, bowiem to one mogą doprowadzić do poważnego obciążenia stawów. Warto o tym pamiętać.

ból mięśni

Jak rozpoznać problemy ze stawami?

Strzelające kostki nadgarstków, czy „skokowe” poruszanie się stawów, to sygnał ostrzegawczy, że pojawiają się poważne problemy w związku ze stawami i należy podjąć jak najszybsze kroki, aby nie doprowadzić do poważniejszych powikłań. Zapalenie stawów, jest niczym innym, jak uszkodzeniem, do którego doprowadziło zapalenie chrząstki stawowej. Tego efektem jest ograniczenie ruchowości. Odmian zapalenia stawów, jest wiele, ale kilka z nich powtarza się najczęściej, dlatego warto o nich wspomnieć w tym miejscu. Oprócz wyżej wymienionych symptomów, dochodzą jeszcze ból, a często także wyraźnie spuchnięte okolice stawu. Zanim zostanie omówiony temat domowego leczenia, warto przypomnieć także wypadki bólu w stawach, które mogą być związane z chorobą przenoszoną przez kleszcze, czyli Boreliozą. Zdarza się to rzadko, ale warto zdawać sobie sprawę, że w takich wypadkach domowe leczenie nie przyniesie ulgi, ponieważ jest to znacznie poważniejszy przypadek. Wtedy niezbędne będzie podjęcie antybiotykoterapii.

Proste rozwiązanie na zapalenie stawów, czyli domowe leczenie.

Jeżeli istnieje pewność, że zapalenie stawów ma inne źródło, niż opisane wyżej, to domowe leczenie może zostać podjęte. Naturalnym rozwiązaniem, które zarazem może zostać zastosowane w domu, jest wykorzystanie imbiru. Od bardzo dawna, jest on stosowany jako środek przeciwzapalny i przeciwbólowy. Jest świetnym rozwiązaniem na reumatoidalne zapalenie stawów w leczeniu domowym. Odpowiednia dawka, to około 100 gram imbiru dwa razy dziennie.

Reumatoidalne zapalenie stawów, w przeciwieństwie do zwykłego zapalenia, jest chorobą przewlekłą. Jjeżeli jest leczone nieodpowiednio, może doprowadzić nawet do całkowitego wyniszczenia stawów. Powodem może być genetyka, dysfunkcja układu odpornościowego, ale także silne uzależnienie od papierosów, czy zakażenie. Całkowite wyleczenie się z tego rodzaju schorzenia jest bardzo trudne, ale istnieje szereg czynności, który ułatwia zmniejszyć jego objawy.

Inne domowe sposoby na leczenie stawów?

Kolejnym domowym sposobem, który związany jest z uprawianiem sportów, jest zwiększenie potliwości dzięki zażywaniu np. naparu z lipy, ponieważ to między innymi ona jest odpowiedzialna za zintensyfikowanie wydzielania potu. Razem z potem z organizmu człowieka, wylatuje mnóstwo toksyn, co powoduje usunięcie ich ze stawów. Picie naparu z kwiatu lipy raz na jakiś czas, może nie być wystarczające. Optymalne dawkowanie, to dwie filiżanki naparu w ciągu jednego dnia przez dwa tygodnie.

Kolejną propozycją są kapary, czyli niedojrzałe kwiaty kaparu ciernistego, posiadające właściwości diuretyczne. Z powodzeniem można je kupić w wielu miejscach i używać w kuchni, np. jako dodatek do sałatek.  Wszystkie z wymienianych sposobów, są naturalnymi i domowymi sposobami na leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów.

Olej z nasion czerwonej porzeczki, stosowany codziennie po 50 gram pomoże zredukować zapalenie, dzięki swoim właściwościom, natomiast olej z wiesiołka niweluje objawy choroby, poprawiając elastyczność stawów, stosowany jako codziennie uzupełnienie diety. Piołun bogaty w kwas askorbinowy, chlorogenowy a także salicylowy genialnie radzi sobie z zapaleniem. Wypijanie naparu z piołunu (połowa małej łyżeczki wysuszonych liści piołunu, zalanej wrzątkiem w filiżance) na pewno pomoże w walce z omawianym problemem.

W Leczeniu domowym zapalenia stawów dłoni pomocne będą okłady z liści laurowych. Należy najpierw przygotować napar z liści laurowych, a następnie zwilżyć nim gazę lub chusteczkę i przyłożyć do bolącego stawu na 15-20 minut. Okazuje się, że jedną z najlepszych metod domowego leczenia zapalenia stawów, jest stosowanie octu jabłkowego. Dobrym sposobem będzie przyrządzenie mieszanki z dwóch łyżeczek octu jabłkowego i miodu, oraz ciepłej wody w szklance.

Dobrym rozwiązaniem, polecanym przez wiele osób borykających się z tym problemem, w szczególności zapaleniem stawów dłoni, jeśli chodzi o leczenie domowe, jest zastosowanie okładów ciepłych albo kąpieli, które rozluźniają struktury tkanek miękkich.

Jeśli chodzi o sporty, które są rekomendowane, to z pewnością jednych z nim jest pływanie. Które holistycznie wpływa na cały organizm. Poprawiając wydolność, dotleniając, co przekłada się na podwyższenie ogólnej kondycji. Ruchy wykonywane w wodzie, sprawiają, że stawy, są niejako masowane. Co pozytywnie wpływa na ich funkcjonowanie. Innym polecanym sportem, jest jazda na rowerze, która także pomaga dbać o kondycje stawów, jednocześnie nie obciążając ich. Generalnie aktywność fizyczna, wykonywana w odpowiedni sposób, jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ pomaga złapać równowagę pomiędzy zdrowiem psychicznym i fizycznym. Warto wygospodarować odpowiednią ilość czasu na to, aby w taki sposób dbać o swoje zdrowie, intensyfikując wysiłek, co jakiś czas, na tyle, na ile oczywiście pozwala stan zdrowia.

ból stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów i leczenie domowe

Czy warto leczyć w domu? Tak, ale jednocześnie z pewną dozą ograniczonego zaufania. Chodzi oczywiście o odpowiednie monitorowanie stanu swojego zdrowia. Jeżeli wszystkie z wymienionych sposobów, się nie sprawdzają, zalecana będzie konsultacja z lekarzem. Nie mnie jednak, według wielu źródeł, uśmierzenie bólu, a w późniejszym etapie zniwelowanie zapalenia stawów, dzięki poprawieniu kondycji systemu immunologicznego w organizmie. Z innej strony, ból stawów może być także spowodowany zwykłym przemęczeniem danego stawu, np. nadgarstkowego, który wystąpił na skutek długo wykonywanej czynności albo zbyt dużego obciążenia. W takich wypadkach wystarczy przerwa, która pozwoli mu się zregenerować. Warto, aby była ona wsparta dodatkowymi substancjami w leczeniu domowym, jak na przykład tymi, które zostały wymienione powyżej.

Jeśli chcą Państwo wypróbować opaskę knee active plus to można to zrobić pod poniższym linkiem.

sprawdz szczegoly

O Patryk Obadowski 41 artykułów
Facet pełną gębą. Wie o wszystkim tym, co dotyczy prawdziwych mężczyzn. Niebywała skarbnica wiedzy na temat różnego rodzajów suplementów. Od tych odchudzających, poprzez te na porost włosów, jak i kończąc na suplementach na potencję.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*