Depilacja laserowa – pielęgnacja i świetny wygląd

depilacja bikini

Niektórzy z niecierpliwością wyczekują czasu spotkań z przyjaciółmi przy grillu, inni wypatrują okazji last minute do wyjazdów wakacyjnych, a inni już teraz chcą zadbać o komfort podczas wyjazdów, które już za parę miesięcy rozpoczną się na dobre. Jak się do takich podróży dobrze przygotować? Z pewnością miło byłoby pokazać się na plaży z gładką i zadbaną skórą zamiast chować się przed tym, że mamy problem z odrastającymi włoskami i co dzień musimy się ich pozbywać na nowo.

Całe szczęście specjaliści od pielęgnacji ciała już dużo wcześniej pomyśleli nad tym, jak ułatwić życie tym, którzy mają problem z niechcianym owłosieniem. Depilacja laserowa. Co to takiego? To zabieg, dzięki któremu już po paru seriach można pozbyć się włosów praktycznie z każdej uciążliwej części ciała. Mogą z niego korzystać kobiety jak i mężczyźni, co z pewnością cieszy każdego zainteresowanego. Taka alternatywa dla maszynki to ulga dla podrażnionej skóry, którą trzeba pielęgnować.

depilacja laserowa

Depilacja laserowa w domu – jak się przygotować?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że skóra nie przyzwyczajona do tego typu naświetlania tzn. laserowego może różnie zareagować. Aby uniknąć sytuacji, gdzie wykonujemy zabieg bez pomocy doświadczonego specjalisty, skóra na co najmniej miesiąc przed zabiegiem powinna być chroniona przed wszelkimi rodzajami depilacji, wyrywaniem włosów, używaniem peelingów do ciała oraz nie powinna być wystawiana na oddziaływanie słońca. Wszystko to po to, żeby zapobiec podrażnieniu skóry.

Wykonując depilację laserową w wyspecjalizowanym gabinecie wypełnia się formularz, gdzie są wypisane pewne przeciwwskazania, o których będzie mowa w dalszej części. Do niedawna tego typu zabieg można było wykonać jedynie pod okiem specjalistów w salonach kosmetycznych, natomiast obecnie technologia pozwala na coraz więcej, więc tak naprawdę większość z nas może depilować ciało w domu. Dbając o pielęgnację ciała należy pamiętać o wszystkich zaleceniach, które zazwyczaj są dołączone do opakowania urządzenia.

Ważne jest też to, jaki produkt wybierzemy do usuwania niechcianych włosów. Na rynku istnieje wiele różnych marek i producentów, którzy zachęcają do kupna. Ceny są rozbieżne, a przy wyborze warto kierować się funkcjonalnością urządzenia.

Aby depilator laserowy działał poprawnie, powinien być nagrzany. Następnie należy przyłożyć go do skóry, z której chcemy pozbyć się włosów i wiązką światła wydobywającej się z lasera usuwać je. Jest to dość intuicyjne i w miarę proste, chociaż wymaga precyzji i dokładności działania. Najczęściej producenci projektują depilatory laserowe w taki sposób, żeby przyjemnie i łatwo się z nich korzystało, a przy okazji, żeby efekt był zadowalający.

Odpowiednie nawodnienie skóry jest bardzo ważne po wykonaniu zabiegu. Dobrze jest smarować ją delikatnie kremem z filtrem UV oraz używać kremów nawilżających. Oprócz tego warto pić dużo wody, co oczywiście nie jest receptą tylko dla osób po zabiegu depilacji.

depilacja dla mezczyzn

Depilacja laserowa przeciwwskazania, które trzeba znać

Każdy, kto chce mieć gładką skórę pozbawioną uciążliwych włosów, powinien zapoznać się z przeciwwskazaniami do stosowania depilacji laserowej. Pielęgnacja ciała jest skuteczna pod warunkiem, jeśli odpowiednio dba się o zdrowie. Oto lista przeciwwskazań:

 • ciąża jest okresem, kiedy kobieta powinna powstrzymać się od laserowego usuwania włosów. Nie ma jednoznacznych badań, które potwierdzałyby bezpieczeństwo tego zabiegu w czasie ciąży;
 • okres karmienia piersią, a w szczególności pierwsze trzy miesiące laktacji to czas, gdy również z różnych względów kobieta nie powinna korzystać z tego typu usługi;
 • przebyte nowotwory, teoretycznie można korzystać z depilacji laserowej po upływie 5 lat od zakończenia leczenia;
 • choroby skóry: bliznowce, łuszczyca, bielactwo, rybia łuska, przebarwienia skórne, choroby pęcherzykowe;
 • rozrusznik serca;
 • ze względu na możliwość rozprzestrzeniania się: infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu (opryszczka, brodawka, kurzajka);
 • zmiany alergiczne skóry oraz stany zapalne;
 • choroby przewlekłe np. padaczka, cukrzyca;
 • co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem przyjmowanie leków i ziół przeciwzakrzepowych lub światłouczulających (tj. nagietek, szałwia, bratek, dziurawiec, skrzyp polny) oraz przyjmowanie antybiotyków w czasie zabiegu, które może doprowadzić do osłabienia organizmu;
 • stalowe elementy chirurgiczne w ciele np. aparat ortodontyczny i usuwanie tzw. wąsika;
 • opalenizna, która może być powodem oparzenia skóry;
 • doustne stosowanie samoopalaczy i beta karotenu;
 • wiek, gdzie jego główne ograniczenie jest w przypadku osoby nieletniej. Wtedy niezbędna jest zgoda rodzica na wykonanie zabiegu;
 • kolor włosów tzn. rude, blond, siwe nie mają tyle barwnika, czyli tzw. melaniny co w przypadku włosów ciemnych np. brązowych. Skuteczność zabiegu może nie być zadowalająca i może po prostu nie przynieść efektu usunięcia włosów;
 • usuwanie włosów na 4-8 tygodni przed zabiegiem za pomocą pęsety, depilatora lub wosku;
 • tatuaż w miejscu wykonywania depilacji laserowej.

depilacja dla kobiet

Bezpieczne warunku stosowania depilacji laserowej są niezbędne do jej prawidłowego wykonania. Warto o nich pamiętać, szczególnie, jeśli którekolwiek przeciwwskazania z wyżej wymienionych dotyczą osobę zainteresowaną tym zabiegiem. Pielęgnacja skóry jest bardzo ważna, a branie pod uwagę przede wszystkim kwestii zdrowotnych jest w tym przypadku na wagę złota.

Depilacja laserowa efekty stosowania

Praktycznie rzecz biorąc naturalnie ciemne włosy są bardziej podatne na usuwanie metodą laserową. Skuteczność tego zabiegu jest lepsza, kiedy dodatkowo mamy do czynienia z grubą strukturą włosa, jednak głównie chodzi tu o kolor. Efekty są lepsze i szybciej zauważalne co znaczy, że widać je już po około 2 tygodniach. Przeciętny wynik redukcji włosów to 20-30 %.

Dzieje się tak za sprawą naturalnie występującego barwnika – melaniny obecnej we włosach. Im włosy są z natury ciemniejsze, tym łatwiej je usunąć za pomocą lasera. Wiązka światła wydobywającego się z depilatora laserowego dociera poprzez ten barwnik do wnętrza włosa. Tak naprawdę im więcej barwnika, tym światło się szybciej dociera do środka. Brodawka włosa jest uszkodzona, co daje efekt zaburzenia wzrostu włosa i pozbycie się go.

Efekty stosowania depilacji laserowej dużo zależą od poprawnie przeprowadzonego zabiegu. Ważny jest też oczywiście sprzęt i precyzja. Nie ulega wątpliwości, że depilacja laserowa jest dobrą drogą do pozbycia się włosów na trwałe, jednak trzeba wiedzieć, że bardzo dużo zależy od indywidualnych czynników. Niemniej jednak niektórym udaje się już p 3 kuracjach usunąć 80 % włosów z niepożądanych partii ciała. Dla lepszego i trwalszego efektu warto zdecydować się na zabieg utrwalający po około 2 latach od systematycznej kuracji, wtedy zazwyczaj do usunięcia pozostają już nieliczne i bardzo słabe włosy.

Depilacja laserowa Warszawa

W Warszawie znajduje się coraz więcej gabinetów kosmetycznych i miejsc, gdzie depilacja laserowa jest wykonywana profesjonalnie. Ceny, jak na ten rynek są dość przystępne, choć warto korzystać z atrakcyjnych promocji. Jeśli tylko zdrowie nie toruje drogi do wykonania tego zabiegu, można go wykonać na praktycznie każdej partii ciała.

Zawsze warto kierować się doświadczeniem i dobrymi opiniami o danym, wybranym przez nas salonie, gdyż tak jak np. Centrum Laseroterapii Elite, swój staż w wykonywaniu tego typu zabiegu prowadzi już od 20 lat. Na pewno, jeśli ktoś decyduje się na usuwanie włosów tą metodą, to odwiedziny dobrego i profesjonalnego salonu jest przybliżeniem do wspaniałego efektu. Wybierając miejsce warto również sprawdzić jakim sprzętem jest wykonywany zabieg, gdyż oryginalność urządzenia jest gwarancją dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa. Pielęgnacja ciała to przede wszystkim troska o zdrowie i branie pod uwagi występujących przeciwwskazań. Należy jednak pamiętać, że duża część zależy od zdolności organizmu do regeneracji oraz indywidualnych czynników.

Depilacja laserowa czy warto ją stosować?

To na pewno zależy od każdego z nas. Jednak, jeśli odrastanie włosów przed długi czas już jest na tyle uciążliwe, że męczy nie tylko psychicznie, ale również pozostawia często bolesne ślady po maszynce do golenia – warto. Oczywiście przed wykonanym zabiegiem trzeba pamiętać o przeciwwskazaniach oraz stosować się do przygotowania skóry w odpowiedni sposób i nie pozbywać się w żaden sposób włosów z danej partii ciała, aby jej nie podrażnić.

Tak naprawdę, w zależności od tego, jak bardzo pielęgnacja ciała jest dla kogoś ważna, warto ją stosować dla własnego komfortu i jakości życia. Dla niektórych fakt, że pojadą na wczasy czy urlop bez uciążliwego spędzania cennych minut wyjazdu na goleniu się może okazać się czymś zbawiennym. Na pewno jest to początkowo inwestycja pieniężna i czasowa, jednak wiele osób twierdzi, że jest to strzał w dziesiątkę i warto poddać się temu zabiegowi.

Jedyną w zasadzie kwestią jest zadanie sobie pytania, czy chcemy zainwestować pieniądze w kilkurazową kurację w profesjonalnym zaciszu salonu kosmetycznego, czy też poświęcić je na sprzęt oraz wykonywać depilację laserową w domu. Istnieje opinia, że moc funkcjonowania depilatorów domowych obecnych na rynku jest nieco słabsza od tych używanych w salonach. Na ile jest to prawda, a na ile po prostu różnica w precyzji wykonywania, to już zależy od indywidualnych przekonań.

Depilacja laserowa – czy boli?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie tak lub nie. Z pewnością każdy, kto chce się podjąć nowej rzeczy dla ulepszenia i poprawienia komfortu własnego musi zmierzyć się z tym pytaniem. Oczywiście nie jest to ból sam w sobie taki jak przy wyrywaniu włosów za pomocą pęsety lub wosku, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jest to tylko i wyłącznie naświetlanie skóry. Może to być lekkie pieczenie lub swędzenie skóry, chociaż jest to kwestia sporna i zależy od kilku czynników. Wpływa na to odporność na różne rodzaje bólu, partia ciała, na której wykonywany jest zabieg, a także natężenia wiązki światła. Aby uśmierzyć niezbyt przyjemne uczucie, stosowane są żele ochładzające oraz systemy chłodzące wbudowane w depilator laserowy. Każdy z nas jest inny i jest to indywidualna kwestia, do której zawsze można się przyzwyczaić.

O Marta Pabjas 58 artykułów
Odkąd pamięta interesuje się człowiekiem i wszystkim co z nim związane. Specjalistka od zdrowego trybu życia i jak sama twierdzi, osobista trenerka personalna. Kocha ludzi i zwierzęta. Bez przerwy szuka czegoś nowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*