Czym jest srebro koloidalne? Jak je działa i jak je stosować?

srebro koloidalne

Środek ten był znany wśród naszych przodków setki lat temu na różnych kontynentach. Służyło głównie do zapobiegania wszelakim chorobom. W wielu wierzeniach oraz systemach medycznych środek ten jest wymieniany jako źródło minerałów, które są potrzebne do zachowania zdrowia i utrzymania wewnętrznej równowagi. Starożytni Grecy wykorzystywali je do pokrywania naczyń, aby uniknąć przenoszenia chorób zakaźnych przenoszonych w jedzeniu oraz chroniło je przed zepsuciem.  Współczesne osiągnięcia nauki, pozwoliły ustalić, iż srebro koloidalne przyczynia się do likwidacji organizmów jednokomórkowych. Oznacza to, że bakterie i grzyby zostają usunięte przy kontakcie z tym preparatem. Co raz większa ilość lekarzy wykorzystuje je leczenia chorób dermatologicznych czy też ran np. pooparzeniowych z uwagi na wysokie właściwości dezynfekujące oraz przyspieszające proces gojenia.

Koloid to stan, w którym jedna substancja (srebro) w formie małych cząsteczek jest zawieszona w wodzie. Cząsteczki trwają w stanie dynamicznej równowagi, odpychając się od siebie. Jest wysoko przyswajane przez ludzki organizm, z uwagi na wysokie podobieństwo pod względem strukturalnym do krwi.

Srebro koloidalne do picia 

Wiele osób zajmujących się badaniem, potwierdziło wysokie działanie przeciwbakteryjne srebra. W formie stosowanej doustnie jako płyn jest dostępne w wielu miejscach sprzedażowych czy też w Internecie. Bardzo ważne jest to, aby dokonywać zakupów w oficjalnych miejscach, które posiadają certyfikaty, oraz zgodę producenta na dystrybucje. Niestety nadal można natknąć się na podejrzane aukcje, które oferują ten skuteczny środek w podejrzanie niskich cenach. Warto też skonsultować stosowanie tego typu preparatów ze specjalistami, którzy będą potrafili wskazać najlepsze rozwiązania dla potrzeb organizmu. Jeśli chodzi o dawkowanie profilaktyczne, to większość zaleceń producentów opiera się o stosowanie go przez 3-4 dni raz dziennie nie przekraczając 10ml. Po tym czasie należy przejść na dawkę nie większą niż 5ml. Można je również stosować bezpośrednio na rany czy miejsca po ugryzieniach owadów.

Bardzo istotne jest też to, aby zwrócić uwagę na kolor srebra koloidalnego które stosuje się do picia. Nie powinno ono mieć barwy żółtej ani takiej, która zmienia się pod wpływem światła.

Stosowanie srebra koloidalnego na gronkowca.

Badania naukowe dowiodły, że jest to doskonała alternatywa dla antybiotyków. Srebro wykazuje wyższą skuteczność w działaniu, a co istotniejsze, jego działanie antybakteryjne, jest tak szerokie, że zwalcza nawet bakterie gronkowca. Takie wnioski zostały uzyskane dzięki naukowcom z Department of Microbiology/Molecular Biology of Brigham-Young University. Oczywiście to nie tylko jedyne badania, które potwierdzają tak pozytywne wykorzystanie srebra koloidalnego. Obok tych specjalistów do podobnych wniosków doszli też specjaliści z Taiwanese Clinical Study, którzy odkryli, że srebro radzi sobie z likwidacją odpornych na metycylinę szczepów gronkowca złocistego.

Department of Physical Chemistry at Palacky University znajdujący się w Czechach przyczynił się do dodatkowego potwierdzenia wyników uzyskanych badań, wskazujących srebro koloidalne jako neutralizator na gronkowca. Zwalczone bakterie zostają usunięte przez system odpornościowy. Jednak bardzo istotna w stosowaniu srebra koloidalnego jest jego jakość. Dlatego należy zwrócić uwagę na to jak zachowuje się np. w szklance. Oprócz poruszanej kwestii koloru, należy zwrócić uwagę czy cząstki srebra nie zbijają się i opadają na dół. Jest to oznaka bardzo złej jakości preparatu.

A jak srebro koloidalne sprawdza się na ból gardła?

Ból gardła to najczęściej efekt procesy zapalnego, który ma miejsce w tylnej jego części. Jego powodem zazwyczaj jest grypa czy przeziębienie albo obecność bakterii paciorkowca które wywołują anginę. Pomimo tego, że ból gardła nie jest niczym niebezpiecznym dla zdrowia człowieka, a jedynie dyskomfortem odczuwalnym szczególnie podczas przełykania, warto poczynić kroki, które wpłyną poprawę sytuacji. W małej ilości przypadków ból gardła może być niebezpieczny, ale tylko jeśli jest przewlekły, czyli utrzymuje się przez długi czas i jest bardzo trudny do wyleczenia tradycyjnymi metodami. Wówczas należy udać się do lekarza w celu uzyskania diagnozy oraz rozpoczęcia odpowiedniego leczenia. Jeśli chodzi o ten pierwszy przypadek, to srebro koloidalne jest polecane na ból gardła jako środek, który rozprawia się z nim w bardzo skuteczny sposób. Wystarczy płukać gardło niewielką ilością roztworu do dwóch razy dziennie. Zmiany powinny nastąpić w bardzo krótkim czasie. Spowodowane jest to oczywiście wysoką skutecznością przeciwdziałania bakteriom.

srebro koloidalne na gardło

Srebro koloidalne to także dobre rozwiązanie na zatoki.

Szerokie możliwość wykorzystania właściwości tego środka, to powód, dla którego wybierany jest przez co raz większą ilość osób. Wiele badań wskazuje na to, że problemy z zatokami dotykają co raz większej ilości osób. Jest to uciążliwe i często doprowadza do złego samopoczucia i wielu innych negatywnych w odczuciu skutków. Opinie na temat srebra koloidalnego wielu użytkowników, wskazują ten środek jako idealne rozwiązanie na problem z zatokami. Bardzo dobrą wiadomością na temat walki srebra z niedrożnymi zatokami jest to, że można je użyć w każdym stadium rozwoju tego problemu. Temat problemów z zatokami jest bardzo często poruszany w Internecie, dlatego też nie ma potrzeby, aby go tutaj opisywać. Aby wykorzystać dobrze srebro koloidalne na zatoki, należy przygotować odpowiednio preparat do wykonania płukania.

Wiele gabinetów medycznych oferuje płukanie zatok. Jest to jednak kosztowny proces, który można przeprowadzić w warunkach domowych. Będzie do tego potrzebny aplikator preparatu ze srebrem koloidalnym. Należy go wprowadzić do otworu nosowego oraz rozpylić aerozol w każdym otworze. Należy też pamiętać o wciągnięciu substancji głębokim wdechem.

srebro koloidalne na zatoki

Cena srebra koloidalnego.

W zależności od jakości oraz miejsca, w którym dokonuje się zakupu, oraz wielkości pojemnika, cena może się wahać i to bardzo. Opinie lekarzy o srebrze koloidalnym wskazują na to, że warto zainwestować pieniądze na ten środek, ponieważ pomaga on zwalczyć wiele rożnych problemów zdrowotnych, związanych z infekcjami czy bakteriami.

Bez wątpienia jednak można powiedzieć. iż jest to produkt odkryty na nowo, który zbiera co raz większą ilość zwolenników. Póki co ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, czy występują jakiekolwiek skutki uboczne związane z jego stosowaniem. Cena srebra koloidalnego w porównaniu do antybiotyków na pewno będzie o wiele atrakcyjniejsza, a w dodatku środek sam w sobie jest naturalny, co sprawia, że w tym wypadku nie powinien wystąpić dylemat, który medykament wybrać.

Na temat srebra koloidalnego krążą także opinie negatywne, niemniej jednak warto w tym wypadku posłużyć się informacjami, za którymi stoją badania medyczne. Tak jak te, które zostały przytoczone w tym artykule. Pozwoli to nabrać pewności oraz pomoże podjąć właściwą decyzję odnośnie zastosowania tego typu środka. W razie wątpliwości z całą pewnością na pewno warto będzie wybrać

O Marta Pabjas 39 artykułów
Odkąd pamięta interesuje się człowiekiem i wszystkim co z nim związane. Specjalistka od zdrowego trybu życia i jak sama twierdzi, osobista trenerka personalna. Kocha ludzi i zwierzęta. Bez przerwy szuka czegoś nowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*